Oyuncak Kardeşliği Sertifika Töreni

(Oyuncağını Getir, Kardeşini Sevindir!)
OYUNCAK KARDEŞLİĞİ PROJESİ SERTİFİKA TÖRENİ
2021 yılında ilkokullarda başlattığımız " Oyuncağını Getir, Kardeşini Sevindir" konulu Oyuncak Kardeşliği Kampanyamıza destek veren İlkokullarımızın Müdürleri ile biraraya geldik. Pendik Kaymakamımız Sayın Dr. Hülya Kaya hanımefendinin de katıldığı törenimizde, Kent Konseyi Başkanımız Süleyman Yılmaz açılış konuşmalarının ardından projeye destek veren yaklaşık 26 İlkokul Müdürümüze desteklerinden dolayı teşekkürlerini iletti.
Yaklaşık olarak toplanan 5000 adet oyuncak Pendik Gönüllüleri tarafından ayıklanarak paketlemesi yapıldı. Öncelikle sel felaketi yaşayan bölgelerdeki okullar ile ülkemizin doğu bölgelerindeki köy okulları arasında Oyuncak Kardeşliği kuruldu. Kızılay aracılığı ile de Mülteci kamplarında kurulan okullara da dağıtımı gerçekleştirildi.
Bu kampanyamızın yürütülmesine destek veren Pendik Kaymakamımıza, Pendik Belediye Başkanımıza, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürümüze ve oyuncaklarını paylaşan minik öğrencilerimize Kent Konseyi ailesi olarak şükranlarımızı sunarız.
Önümüzdeki eğitim öğretim yılında yine farklı bölgelere ulaştırmak üzere bu kampanyamızı daha da genişleterek yapmayı planlıyoruz.